Viasat History TV Guide

November 30, 2013 0 By admin
I dag
22:00  Forbudt historie (3) 
23:00  Black Ops (3) 
00:00  2. verdenskrig i farver (2) 
01:00  Gådefulde skibsvrag (4) 
02:00  Code Breakers 
03:00  Time Team (2) 
04:00  De skjulte skatte i afrikansk, australsk og indisk kunst (2) 
Onsdag d. 28-05
06:00  De germanske stammer (2) 
07:00  Time Team (3) 
08:00  2. verdenskrig i farver (3) 
09:00  Projekt kernekraft 
10:00  Gådefulde skibsvrag (4) 
11:00  Videnskabens historie (5) 
12:10  Forbudt historie (3) 
13:00  Tempelbjerget (1) 
14:00  Brudstykker af Ruslands historie (1) 
15:00  Projekt kernekraft 
16:00  Time Team (3) 
17:00  De germanske stammer (3) 
18:00  Gådefulde skibsvrag (4) 
19:00  Gådefulde skibsvrag (5) 
20:00  Forbudt historie (3) 
21:00  Støvets hemmeligheder – sæson 2 (4) 
22:00  Kinas oprindelse (2) 
23:00  Black Ops (4) 
00:00  2. verdenskrig i farver (3) 
01:00  Gådefulde skibsvrag (5) 
02:00  Projekt kernekraft 
03:00  Time Team (3) 
04:00  De skjulte skatte i afrikansk, australsk og indisk kunst (3) 
Torsdag d. 29-05
06:00  De germanske stammer (3) 
07:00  Time Team (4) 
08:00  2. verdenskrig i farver (4) 
09:00  J. Robert Oppenheimers prøvelser 
11:00  Videnskabens historie (6) 
12:10  Støvets hemmeligheder – sæson 2 (4) 
13:10  Kinas oprindelse (2) 
14:10  Forbudt historie (3) 
15:00  J. Robert Oppenheimers prøvelser 
17:00  De germanske stammer (4) 
18:00  Gådefulde skibsvrag (5) 
18:55  Gådefulde skibsvrag (6) 
19:50  Skjulte dræbere fra Victoriatiden 
21:00  Pain, Pus and Poison (3) 
22:00  Museumsmysterier (1) 
23:00  Black Ops (5) 
00:00  2. verdenskrig i farver (4) 
01:00  Gådefulde skibsvrag (6) 
02:00  J. Robert Oppenheimers prøvelser 
04:00  Jagten på Haydn (1) 
Fredag d. 30-05
06:00  De germanske stammer (4) 
07:00  Time Team (5) 
08:00  2. verdenskrig i farver (5) 
09:00  I månens skygge 
10:40  Precision: The Measure of All Things (1) 
11:50  Skjulte dræbere fra Victoriatiden 
13:00  Jane Austens mange elskere 
14:00  Museumsmysterier (1) 
15:00  I månens skygge 
17:00  Mongoliets frosne grav 
18:00  Gådefulde skibsvrag (6) 
19:00  Gådefulde skibsvrag (7) 
20:00  Kinas oprindelse (2) 
21:00  Brudstykker af Ruslands historie (1) 
22:00  Tsar-familiens storhed og undergang 
23:00  Black Ops (6) 
00:00  2. verdenskrig i farver (5) 
01:00  Gådefulde skibsvrag (7) 
02:00  I månens skygge 
03:40  Vejr, som ændrede verden (1) 
04:10  Jagten på Haydn (2) 
Lørdag d. 31-05
06:00  Jagten på Alexanders forsvundne verden (4) 
07:00  Time Team (6) 
08:00  Støvets hemmeligheder – sæson 2 (4) 
09:00  Historiens gang (4) 
10:00  Tempelbjerget (1) 
11:00  Mongoliets frosne grav 
12:00  Kinas oprindelse (2) 
13:00  Støvets hemmeligheder – sæson 2 (6) 
14:00  Gådefulde skibsvrag (4) 
15:00  Et portræt af Putin 
16:00  Brudstykker af Ruslands historie (1) 
17:00  Time Team (13) 
18:00  J. Robert Oppenheimers prøvelser 
20:00  Forbudt historie (3) 
21:00  Fight Club: A History of Violence (4) 
22:00  Black Ops (1) 
23:00  Elizabeth 1.’s krig mod terror 
00:00  Skjulte dræbere fra Victoriatiden 
01:00  Gådefulde skibsvrag (4) 
02:00  Code Breakers 
03:00  Time Team (6) 
04:00  Stanley Donen – You Just Do It 
Søndag d. 01-06
06:00  Jagten på Alexanders forsvundne verden (5) 
07:00  Time Team (13) 
08:00  Brudstykker af Ruslands historie (1) 
09:00  Et portræt af Putin 
10:00  J. Robert Oppenheimers prøvelser 
12:50  Skjulte dræbere fra Victoriatiden 
14:00  Gådefulde skibsvrag (5) 
15:00  Gådefulde skibsvrag (6) 
16:00  Gådefulde skibsvrag (7) 
17:00  Time Team (1) 
18:00  Kinas oprindelse (2) 
19:00  Støvets hemmeligheder – sæson 2 (4) 
20:00  Brudstykker af Ruslands historie (1) 
21:00  Black Ops (3) 
22:00  Black Ops (4) 
23:00  Samurai Headhunters 
00:00  Ninjaer: Krigere i skyggerne 
01:00  Gådefulde skibsvrag (5) 
02:00  Projekt kernekraft 
03:00  Time Team (13) 
04:00  Balenciaga: Udholdenhed i en flygtig verden 
Mandag d. 02-06
Ingen Data
Tirsdag d. 03-06
Ingen Data