C More Kids TV Guide

November 30, 2013 0 By admin
I dag
18:30  Gamle Jacks båd (14:25) 
Onsdag d. 28-05
06:30  Teletubbies (20:26) 
06:50  Mister Maker (4:20) 
07:10  Woolly & Tig (9:25) 
07:20  Woolly & Tig (10:25) 
07:25  Bobinog’erne (8:10) 
07:35  Woolly & Tig (7:25) 
07:40  Sarah og And (19:40) 
07:50  Nina & Neuronerne (24:25) 
08:00  Mr Bloom’s Nursery (16:22) 
08:25  Baby Jake (7:26) 
08:35  I Drømmehaven (8:20) 
09:05  Gamle Jacks båd (14:25) 
09:20  Woolly & Tig (14:25) 
09:30  Piraterne!

Animeret børnefilm om en flok klodsede pirater, der forsøger at vinde titlen som Årets Pirat.

11:00  Minisekterne (15:99) 
11:10  Dino for fuld udblæsning 
12:25  Minisekterne (17:99) 
12:35  Arthur 3 – De to verdener

Fransk animationseventyr om Arthur og Minimoyserne, der skal bekæmpe Maltazard, der vil erobre verden sammen med sin hær af kæmpemyg!

14:15  Minisekterne (21:99) 
14:25  Tøser og hund

To børnehjemssøstre gør alt for at gemme deres hund, som ikke må bo i deres nye adoptivforældres lejlighed.

15:50  Woolly & Tig (11:25) 
15:55  Woolly & Tig (12:25) 
16:00  Teletubbies (19:26) 
16:25  Mister Maker (5:20) 
16:45  Nina & Neuronerne (23:25) 
17:00  Woolly & Tig (7:25) 
17:05  Andys vilde eventyr (11:20) 
17:20  Mr Bloom’s Nursery (17:22) 
17:40  Sarah og And (20:40) 
17:50  I Drømmehaven (9:20) 
18:20  Baby Jake (8:26) 
18:30  Gamle Jacks båd (15:25) 
Torsdag d. 29-05
06:30  Teletubbies (22:26) 
06:55  Mister Maker (5:20) 
07:15  Woolly & Tig (11:25) 
07:20  Woolly & Tig (12:25) 
07:25  Bobinog’erne (9:10) 
07:35  Woolly & Tig (9:25) 
07:40  Sarah og And (20:40) 
07:50  Nina & Neuronerne (25:25) 
08:05  Mr Bloom’s Nursery (17:22) 
08:25  Baby Jake (8:26) 
08:40  I Drømmehaven (9:20) 
09:05  Gamle Jacks båd (15:25) 
09:20  Woolly & Tig (15:25) 
09:30  Skønheden & monsteret i Paris

Fransk animationsfilm om to venner, der eksperimenterer med et forstørrelsesmiddel og generere kaos i Paris.

11:00  Minisekterne (31:99) 
11:10  Sandtrolden

Fem børn får en kaotisk og fortryllende sommer, da de finder en sandtrold, der kan opfylde alle deres ønsker.

12:35  Minisekterne (5:99) 
12:45  Planet 51

Da astronauten, Chuck Baker, lander på Planet 51 bliver han meget overrasket over, at opdage at planeten er beboet af grønne rumvæsner.

14:10  Minisekterne (64:99) 
14:20  Sammys store eventyr 2

Tegnefilm med de to havskildpadde-venner, Sammy og Ray, der bliver indfanget til en akvarieudstilling og må bruge al deres snilde for at undslippe.

15:50  Woolly & Tig (13:25) 
15:55  Woolly & Tig (14:25) 
16:00  Teletubbies (20:26) 
16:25  Mister Maker (6:20) 
16:45  Nina & Neuronerne (24:25) 
17:00  Woolly & Tig (8:25) 
17:05  Andys vilde eventyr (12:20) 
17:20  Mr Bloom’s Nursery (18:22) 
17:40  Sarah og And (21:40) 
17:50  I Drømmehaven (10:20) 
18:20  Baby Jake (9:26) 
18:30  Gamle Jacks båd (16:25) 
Fredag d. 30-05
06:30  Teletubbies (23:26) 
06:50  Mister Maker (6:20) 
07:10  Woolly & Tig (13:25) 
07:20  Woolly & Tig (14:25) 
07:25  Bobinog’erne (10:10) 
07:35  Woolly & Tig (11:25) 
07:40  Sarah og And (21:40) 
07:50  Nina & Neuronerne (1:25) 
08:05  Mr Bloom’s Nursery (18:22) 
08:25  Baby Jake (9:26) 
08:40  I Drømmehaven (10:20) 
09:05  Gamle Jacks båd (16:25) 
09:20  Woolly & Tig (16:25) 
09:30  Sammys store eventyr 2

Tegnefilm med de to havskildpadde-venner, Sammy og Ray, der bliver indfanget til en akvarieudstilling og må bruge al deres snilde for at undslippe.

11:00  Minisekterne (51:99) 
11:10  Arthur og Minimoyserne

Eventyrlig familiefilm om den 10-årige Arthur, der tager på skattejagt og ender hos nogle bittesmå væsener kaldet Minimoyserne.

12:50  Minisekterne (52:99) 
13:00  Valiant 
14:15  Minisekterne (57:99) 
14:20  Lorax – Skovens Beskytter

Animeret film efter en bog af Dr. Seuss om en by af plast, hvor der bor en dreng, der drager ud i verden for at finde et rigtigt træ.

15:50  Woolly & Tig (15:25) 
15:55  Woolly & Tig (16:25) 
16:00  Teletubbies (22:26) 
16:25  Mister Maker (7:20) 
16:45  Nina & Neuronerne (25:25) 
17:00  Woolly & Tig (9:25) 
17:05  Andys vilde eventyr (13:20) 
17:20  Mr Bloom’s Nursery (19:22) 
17:40  Sarah og And (22:40) 
17:50  I Drømmehaven (11:20) 
18:20  Baby Jake (10:26) 
18:30  Gamle Jacks båd (17:25) 
Lørdag d. 31-05
06:30  Teletubbies (24:26) 
06:55  Mister Maker (7:20) 
07:15  Woolly & Tig (15:25) 
07:20  Woolly & Tig (16:25) 
07:25  Bobinog’erne (1:10) 
07:35  Woolly & Tig (13:25) 
07:40  Sarah og And (22:40) 
07:50  Nina & Neuronerne (2:25) 
08:05  Mr Bloom’s Nursery (19:22) 
08:25  Baby Jake (10:26) 
08:40  I Drømmehaven (11:20) 
09:10  Gamle Jacks båd (17:25) 
09:25  Woolly & Tig (17:25) 
09:30  Skovens hemmelige rige

Animeret familieeventyr om en pige, der bliver trukket ind i kampen mellem gode og onde væsner i skoven.

11:10  Minisekterne (34:99) 
11:20  Piraterne!

Animeret børnefilm om en flok klodsede pirater, der forsøger at vinde titlen som Årets Pirat.

12:50  Minisekterne (24:99) 
12:55  Space Chimps

Tegnefilm om tre chimpanser på en ekspedition i rummet, hvor de skal hjælpe nogle rumvæsner med at bekæmpe den onde Lord Zartog.

14:15  Minisekterne (32:99) 
14:25  Tøser og hund

To børnehjemssøstre gør alt for at gemme deres hund, som ikke må bo i deres nye adoptivforældres lejlighed.

15:50  Woolly & Tig (17:25) 
15:55  Woolly & Tig (18:25) 
16:00  Teletubbies (23:26) 
16:25  Mister Maker (8:20) 
16:45  Nina & Neuronerne (1:25) 
17:00  Woolly & Tig (10:25) 
17:05  Andys vilde eventyr (14:20) 
17:20  Mr Bloom’s Nursery (20:22) 
17:40  Sarah og And (23:40) 
17:50  I Drømmehaven (12:20) 
18:20  Baby Jake (11:26) 
18:30  Gamle Jacks båd (18:25) 
Søndag d. 01-06
06:30  Teletubbies (25:26) 
06:50  Mister Maker (8:20) 
07:10  Woolly & Tig (17:25) 
07:15  Woolly & Tig (18:25) 
07:25  Woolly & Tig (19:25) 
07:30  Woolly & Tig (20:25) 
07:35  Woolly & Tig (21:25) 
07:40  Sarah og And (23:40) 
07:50  Nina & Neuronerne (3:25) 
08:05  Mr Bloom’s Nursery (20:22) 
08:25  Baby Jake (11:26) 
08:40  I Drømmehaven (12:20) 
09:05  Gamle Jacks båd (18:25) 
09:20  Woolly & Tig (18:25) 
09:30  Minisekterne (3:78) 
09:40  Skønheden & monsteret i Paris

Fransk animationsfilm om to venner, der eksperimenterer med et forstørrelsesmiddel og generere kaos i Paris.

11:05  Minisekterne (2:78) 
11:15  En Grimm Historie 2 
12:25  Minisekterne (1:78) 
12:35  Kirikou og de vilde dyr 
13:50  Minisekterne (98:99) 
14:05  Dino for fuld udblæsning 
15:20  Minisekterne (99:99) 
15:50  Woolly & Tig (19:25) 
15:55  Woolly & Tig (20:25) 
16:00  Teletubbies (24:26) 
16:25  Mister Maker (9:20) 
16:45  Nina & Neuronerne (2:25) 
17:00  Woolly & Tig (17:25) 
17:05  Andys vilde eventyr (15:20) 
17:20  Mr Bloom’s Nursery (1:22) 
17:40  Sarah og And (24:40) 
17:50  I Drømmehaven (13:20) 
18:20  Baby Jake (12:26) 
18:35  Gamle Jacks båd (19:25) 
Mandag d. 02-06
06:30  Teletubbies (26:26) 
06:50  Mister Maker Around the World (1:26) 
07:10  Woolly & Tig (22:25) 
07:15  Woolly & Tig (23:25) 
07:25  Woolly & Tig (24:25) 
07:30  Woolly & Tig (25:25) 
07:35  Woolly & Tig (1:25) 
07:40  Sarah og And (24:40) 
07:50  Nina & Neuronerne (4:25) 
08:05  Mr Bloom’s Nursery (1:22) 
08:25  Baby Jake (12:26) 
08:40  I Drømmehaven (13:20) 
09:05  Gamle Jacks båd (19:25) 
09:20  Woolly & Tig (19:25) 
09:30  Solens Prinsesse

I det gamle Egypten flygter den rebelske prinsesse Akhesa fra kongepaladset for at finde sin mor.

10:50  Dino for fuld udblæsning

Animeret film med musik af Hans Zimmer om Dinosaurungen Impy, der må beskyttes mod en ond konge, som vil have ham som trofæ i sit palads.

12:10  Minisekterne (99:99) 
12:40  Arthur og Minimoyserne

Eventyrlig familiefilm om den 10-årige Arthur, der tager på skattejagt og ender hos nogle bittesmå væsener kaldet Minimoyserne.

14:20  Piraterne!

Animeret børnefilm om en flok klodsede pirater, der forsøger at vinde titlen som Årets Pirat.

15:50  Woolly & Tig (21:25) 
15:55  Woolly & Tig (22:25) 
16:00  Teletubbies (25:26) 
16:25  Mister Maker (10:20) 
16:45  Nina & Neuronerne (3:25) 
17:00  Woolly & Tig (19:25) 
17:05  Andys vilde eventyr (16:20) 
17:20  Mr Bloom’s Nursery (2:22) 
17:40  Sarah og And (25:40) 
17:50  I Drømmehaven (14:20) 
18:20  Baby Jake (13:26) 
18:30  Gamle Jacks båd (20:25) 
Tirsdag d. 03-06
06:30  Teletubbies (1:26) 
06:50  Mister Maker Around the World (2:26) 
07:10  Woolly & Tig (2:25) 
07:15  Woolly & Tig (3:25) 
07:25  Woolly & Tig (4:25) 
07:30  Woolly & Tig (5:25) 
07:35  Woolly & Tig (6:25) 
07:40  Sarah og And (25:40) 
07:50  Nina & Neuronerne (5:25) 
08:05  Mr Bloom’s Nursery (2:22) 
08:25  Baby Jake (13:26) 
08:35  I Drømmehaven (14:20) 
09:05  Gamle Jacks båd (20:25) 
09:20  Woolly & Tig (20:25) 
09:30  Lorax – Skovens Beskytter

Animeret film efter en bog af Dr. Seuss om en by af plast, hvor der bor en dreng, der drager ud i verden for at finde et rigtigt træ.

11:00  Minisekterne (5:78) 
11:10  Kirikou og de vilde dyr 
12:20  Minisekterne (4:78) 
12:30  Æslet og Kampen mod Halvmåneridderen

Den klassiske historie om Don Quixote fortælles på en helt ny måde, da det modige og eventyrlystne æsel er i centrum.

13:55  Minisekterne (98:99) 
14:05  Arthur og Minimoyserne

Eventyrlig familiefilm om den 10-årige Arthur, der tager på skattejagt og ender hos nogle bittesmå væsener kaldet Minimoyserne.

15:50  Woolly & Tig (23:25) 
15:55  Woolly & Tig (24:25) 
16:00  Teletubbies (26:26) 
16:25  Mister Maker Around the World (1:26) 
16:45  Nina & Neuronerne (4:25) 
17:00  Woolly & Tig (21:25) 
17:05  Andys vilde eventyr (17:20) 
17:20  Mr Bloom’s Nursery (3:22) 
17:40  Sarah og And (26:40) 
17:50  I Drømmehaven (15:20) 
18:20  Baby Jake (14:26) 
18:30  Gamle Jacks båd (21:25)