Animal Planet TV Guide

November 30, 2013 0 By admin
I dag
21:55  Bizarre dyreulykker (7) 
22:25  Bizarre dyreulykker (8) 
22:50  Dyrepolitiet i Sydafrika (14) 
23:45  Vilde forbrydelser (2) 
00:35  Dyrene angriber (20) 
01:25  Leopard Fight Club 
02:15  Animal Clinic (4) 
03:05  Bizarre dyreulykker (7) 
03:30  Bizarre dyreulykker (8) 
03:55  Dyrepolitiet i Sydafrika (14) 
04:45  En truet art: Gorilla på kanten 
Onsdag d. 28-05
06:00  Dyrenes lufthavn (9) 
06:25  Dyrenes kampplads (5) 
06:50  Dyrenes kampplads (6) 
07:15  Det utæmmede Kina (5) 
08:10  Krokodillejægeren (9) 
09:05  Leopard Fight Club 
10:00  Dyredistriktet (3) 
10:55  Dyrenes lufthavn (9) 
11:20  Steve Irwin’s Wildlife Warriors (16) 
11:50  Tim Faulkners vilde liv (7) 
12:15  Tim Faulkners vilde liv (8) 
12:45  På opdagelse med Jeff Corwin (5) 
13:40  Leopard Fight Club 
14:30  Treehouse Masters (4) 
15:30  Det utæmmede Kina (6) 
16:25  Steve Irwin’s Wildlife Warriors (17) 
16:50  Steve Irwin’s Wildlife Warriors (18) 
17:20  Preposterous Pets (2) 
18:15  Naturens verden (196) 
19:10  Wildest Indochina (3) 
20:05  The Real Lion Queen 
21:00  Naturens verden (196) 
21:55  Wildest Indochina (3) 
22:50  Dyrepolitiet i Sydafrika (15) 
23:45  Døden nær (8) 
00:35  Dyrene angriber (21) 
01:25  The Real Lion Queen 
02:15  Naturens verden (196) 
03:05  Wildest Indochina (3) 
03:55  Dyrepolitiet i Sydafrika (15) 
04:45  Tim Faulkners vilde liv (7) 
Torsdag d. 29-05
06:00  Dyrenes lufthavn (10) 
06:25  Preposterous Pets (2) 
07:15  Det utæmmede Kina (6) 
08:10  Steve Irwin’s Wildlife Warriors (17) 
08:35  Steve Irwin’s Wildlife Warriors (18) 
09:05  The Real Lion Queen 
10:00  Dyredistriktet (4) 
10:55  Dyrenes lufthavn (10) 
11:20  Steve Irwin’s Wildlife Warriors (17) 
11:50  Dyrlægernes skadestue (21) 
12:15  Dyrlægernes skadestue (22) 
12:45  På opdagelse med Jeff Corwin (6) 
13:40  The Real Lion Queen 
14:30  Treehouse Masters (5) 
15:30  Mutant Planet (1) 
16:25  Nyfødte i naturen (1) 
16:50  Nyfødte i naturen (2) 
17:20  Livets rejse (4) 
18:15  Alligatordrenge (2) 
19:10  Biggest and Baddest (1) 
20:05  Cheetah: Race to Rule 
21:00  Alligatordrenge (2) 
21:55  Biggest and Baddest (1) 
22:50  Dyrepolitiet i Houston (1) 
23:45  Whale Wars (7) 
00:35  Dyrene angriber (22) 
01:25  Cheetah: Race to Rule 
02:15  Alligatordrenge (2) 
03:05  Biggest and Baddest (1) 
03:55  Dyrepolitiet i Houston (1) 
04:45  Dyrlægernes skadestue (21) 
Fredag d. 30-05
06:00  Dyrenes lufthavn (11) 
06:25  Livets rejse (4) 
07:15  Mutant Planet (1) 
08:10  Nyfødte i naturen (1) 
08:35  Nyfødte i naturen (2) 
09:05  Cheetah: Race to Rule 
10:00  Dyredistriktet (5) 
10:55  Dyrenes lufthavn (11) 
11:20  Steve Irwin’s Wildlife Warriors (18) 
11:50  Animal Clinic (4) 
12:45  På opdagelse med Jeff Corwin (7) 
13:40  Cheetah: Race to Rule 
14:30  Treehouse Masters (6) 
15:30  Mutant Planet (2) 
16:25  Verdens sødeste dyr (8) 
17:20  Min umulige kat (2) 
18:15  Tanked (11) 
19:10  Treehouse Masters (1) 
20:05  Den sidste løvinde 
21:00  Tanked (11) 
21:55  Treehouse Masters (1) 
22:50  Dyrepolitiet i Houston (2) 
23:45  Kryb i kroppen (5) 
00:35  Dyrene angriber (23) 
01:25  Den sidste løvinde 
02:15  Tanked (11) 
03:05  Treehouse Masters (1) 
03:55  Dyrepolitiet i Houston (2) 
04:45  Animal Clinic (4) 
Lørdag d. 31-05
06:00  Steve Irwin’s Wildlife Warriors (7) 
06:25  Min umulige kat (10) 
07:15  Verdens sødeste dyr (7) 
07:45  My Pet’s Gone Viral (1) 
08:10  Alligatordrenge (6) 
09:05  Turtleman (4) 
09:30  Swamp Brothers (27) 
10:00  Tanked (7) 
10:55  Treehouse Masters (5) 
11:50  Biggest and Baddest (1) 
12:45  Biggest and Baddest (2) 
13:40  Biggest and Baddest (3) 
14:35  Biggest and Baddest (4) 
15:30  Biggest and Baddest (5) 
16:25  Biggest and Baddest (6) 
17:20  Tanked (3) 
18:15  Preposterous Pets (4) 
19:10  Animal Maternity Ward (4) 
20:05  Shark Attack Survivors 
21:00  Preposterous Pets (4) 
21:55  Animal Maternity Ward (4) 
22:50  Helt tæt på og farligt (1) 
23:45  Shark Attack Survivors 
00:35  Dyrepolitiet i Houston (5) 
01:25  Shark Attack Survivors 
02:15  Preposterous Pets (4) 
03:05  Animal Maternity Ward (4) 
03:55  Dyrepolitiet i Houston (5) 
04:45  Treehouse Masters (5) 
Søndag d. 01-06
06:00  Steve Irwin’s Wildlife Warriors (8) 
06:25  Min umulige kat (11) 
07:15  Verdens sødeste dyr (8) 
08:10  Alligatordrenge (7) 
09:05  Turtleman (16) 
09:30  Swamp Brothers (28) 
10:00  Tanked (8) 
10:55  Treehouse Masters (6) 
11:50  Galapagos (1) 
12:45  Galapagos (2) 
13:40  Galapagos (3) 
14:35  Dyrenes utrolige hastighed (1) 
15:30  Dyrenes utrolige hastighed (2) 
16:25  Dyrenes utrolige hastighed (3) 
17:20  Treehouse Masters (1) 
18:15  Gangland Killers (4) 
19:10  Shamwari: Et vildt liv (8) 
19:35  Shamwari: Et vildt liv (9) 
20:05  Hajernes verden under vandet 
21:00  Gangland Killers (4) 
21:55  Shamwari: Et vildt liv (8) 
22:20  Shamwari: Et vildt liv (9) 
22:50  Helt tæt på og farligt (2) 
23:45  Hajernes verden under vandet 
00:35  Dyrepolitiet i Houston (6) 
01:25  Hajernes verden under vandet 
02:15  Gangland Killers (4) 
03:05  Shamwari: Et vildt liv (8) 
03:30  Shamwari: Et vildt liv (9) 
03:55  Dyrepolitiet i Houston (6) 
04:45  Treehouse Masters (6) 
Mandag d. 02-06
06:00  Dyrenes lufthavn (12) 
06:25  Min umulige kat (2) 
07:15  Mutant Planet (2) 
08:10  Verdens sødeste dyr (8) 
09:05  Den sidste løvinde 
10:00  Dyredistriktet (6) 
10:55  Dyrenes lufthavn (12) 
11:20  Steve Irwin’s Wildlife Warriors (19) 
11:50  Dyrlægerne i Bondi (4) 
12:45  På opdagelse med Jeff Corwin (8) 
13:40  Den sidste løvinde 
14:30  Treehouse Masters (7) 
15:30  Mutant Planet (3) 
16:25  Bill Bailey og bavianerne (7) 
16:50  Bill Bailey og bavianerne (8) 
17:20  Katteeventyr (1) 
18:15  Verdens sødeste dyr (9) 
19:10  Preposterous Pets (6) 
20:05  Dyreriget (1) 
20:35  Dyreriget (2) 
21:00  Verdens sødeste dyr (9) 
21:55  Preposterous Pets (6) 
22:50  Dyrepolitiet i Houston (3) 
23:45  Great White Invasion 
00:35  Dyrene angriber (24) 
01:25  Dyreriget (1) 
01:50  Dyreriget (2) 
02:15  Verdens sødeste dyr (9) 
03:05  Preposterous Pets (6) 
03:55  Dyrepolitiet i Houston (3) 
04:45  Dyrlægerne i Bondi (4) 
Tirsdag d. 03-06
06:00  Dyrenes lufthavn (13) 
06:25  Katteeventyr (1) 
07:15  Mutant Planet (3) 
08:10  Bill Bailey og bavianerne (7) 
08:35  Bill Bailey og bavianerne (8) 
09:05  Dyreriget (1) 
09:35  Dyreriget (2) 
10:00  Dyredistriktet (7) 
10:55  Dyrenes lufthavn (13) 
11:20  Steve Irwin’s Wildlife Warriors (20) 
11:50  Animal Maternity Ward (1) 
12:45  På opdagelse med Jeff Corwin (9) 
13:40  Dyreriget (1) 
14:05  Dyreriget (2) 
14:30  Treehouse Masters (8) 
15:30  Mutant Planet (4) 
16:25  Krokodillejægeren (10) 
17:20  Dyrenes kampplads (7) 
17:50  Dyrenes kampplads (8) 
18:15  Animal Clinic (5) 
19:10  Dog Rescuers (1) 
19:40  Dog Rescuers (2) 
20:05  Dyreriget (3) 
20:35  Dyreriget (4) 
21:00  Animal Clinic (5) 
21:55  Dog Rescuers (1) 
22:25  Dog Rescuers (2) 
22:50  Dyrepolitiet i Houston (4) 
23:45  Vilde forbrydelser (3) 
00:35  Dyrene angriber (25) 
01:25  Dyreriget (3) 
01:50  Dyreriget (4) 
02:15  Animal Clinic (5) 
03:05  Dog Rescuers (1) 
03:30  Dog Rescuers (2) 
03:55  Dyrepolitiet i Houston (4) 
04:45  Animal Maternity Ward (1)