Don't miss

Viasat History TV Guide

By on November 30, 2013

I dag
22:00 ; Forbudt historie (3) ;
23:00 ; Black Ops (3) ;
00:00 ; 2. verdenskrig i farver (2) ;
01:00 ; Gådefulde skibsvrag (4) ;
02:00 ; Code Breakers ;
03:00 ; Time Team (2) ;
04:00 ; De skjulte skatte i afrikansk, australsk og indisk kunst (2) ;
Onsdag d. 28-05
06:00 ; De germanske stammer (2) ;
07:00 ; Time Team (3) ;
08:00 ; 2. verdenskrig i farver (3) ;
09:00 ; Projekt kernekraft ;
10:00 ; Gådefulde skibsvrag (4) ;
11:00 ; Videnskabens historie (5) ;
12:10 ; Forbudt historie (3) ;
13:00 ; Tempelbjerget (1) ;
14:00 ; Brudstykker af Ruslands historie (1) ;
15:00 ; Projekt kernekraft ;
16:00 ; Time Team (3) ;
17:00 ; De germanske stammer (3) ;
18:00 ; Gådefulde skibsvrag (4) ;
19:00 ; Gådefulde skibsvrag (5) ;
20:00 ; Forbudt historie (3) ;
21:00 ; Støvets hemmeligheder – sæson 2 (4) ;
22:00 ; Kinas oprindelse (2) ;
23:00 ; Black Ops (4) ;
00:00 ; 2. verdenskrig i farver (3) ;
01:00 ; Gådefulde skibsvrag (5) ;
02:00 ; Projekt kernekraft ;
03:00 ; Time Team (3) ;
04:00 ; De skjulte skatte i afrikansk, australsk og indisk kunst (3) ;
Torsdag d. 29-05
06:00 ; De germanske stammer (3) ;
07:00 ; Time Team (4) ;
08:00 ; 2. verdenskrig i farver (4) ;
09:00 ; J. Robert Oppenheimers prøvelser ;
11:00 ; Videnskabens historie (6) ;
12:10 ; Støvets hemmeligheder – sæson 2 (4) ;
13:10 ; Kinas oprindelse (2) ;
14:10 ; Forbudt historie (3) ;
15:00 ; J. Robert Oppenheimers prøvelser ;
17:00 ; De germanske stammer (4) ;
18:00 ; Gådefulde skibsvrag (5) ;
18:55 ; Gådefulde skibsvrag (6) ;
19:50 ; Skjulte dræbere fra Victoriatiden ;
21:00 ; Pain, Pus and Poison (3) ;
22:00 ; Museumsmysterier (1) ;
23:00 ; Black Ops (5) ;
00:00 ; 2. verdenskrig i farver (4) ;
01:00 ; Gådefulde skibsvrag (6) ;
02:00 ; J. Robert Oppenheimers prøvelser ;
04:00 ; Jagten på Haydn (1) ;
Fredag d. 30-05
06:00 ; De germanske stammer (4) ;
07:00 ; Time Team (5) ;
08:00 ; 2. verdenskrig i farver (5) ;
09:00 ; I månens skygge ;
10:40 ; Precision: The Measure of All Things (1) ;
11:50 ; Skjulte dræbere fra Victoriatiden ;
13:00 ; Jane Austens mange elskere ;
14:00 ; Museumsmysterier (1) ;
15:00 ; I månens skygge ;
17:00 ; Mongoliets frosne grav ;
18:00 ; Gådefulde skibsvrag (6) ;
19:00 ; Gådefulde skibsvrag (7) ;
20:00 ; Kinas oprindelse (2) ;
21:00 ; Brudstykker af Ruslands historie (1) ;
22:00 ; Tsar-familiens storhed og undergang ;
23:00 ; Black Ops (6) ;
00:00 ; 2. verdenskrig i farver (5) ;
01:00 ; Gådefulde skibsvrag (7) ;
02:00 ; I månens skygge ;
03:40 ; Vejr, som ændrede verden (1) ;
04:10 ; Jagten på Haydn (2) ;
Lørdag d. 31-05
06:00 ; Jagten på Alexanders forsvundne verden (4) ;
07:00 ; Time Team (6) ;
08:00 ; Støvets hemmeligheder – sæson 2 (4) ;
09:00 ; Historiens gang (4) ;
10:00 ; Tempelbjerget (1) ;
11:00 ; Mongoliets frosne grav ;
12:00 ; Kinas oprindelse (2) ;
13:00 ; Støvets hemmeligheder – sæson 2 (6) ;
14:00 ; Gådefulde skibsvrag (4) ;
15:00 ; Et portræt af Putin ;
16:00 ; Brudstykker af Ruslands historie (1) ;
17:00 ; Time Team (13) ;
18:00 ; J. Robert Oppenheimers prøvelser ;
20:00 ; Forbudt historie (3) ;
21:00 ; Fight Club: A History of Violence (4) ;
22:00 ; Black Ops (1) ;
23:00 ; Elizabeth 1.’;s krig mod terror ;
00:00 ; Skjulte dræbere fra Victoriatiden ;
01:00 ; Gådefulde skibsvrag (4) ;
02:00 ; Code Breakers ;
03:00 ; Time Team (6) ;
04:00 ; Stanley Donen – You Just Do It ;
Søndag d. 01-06
06:00 ; Jagten på Alexanders forsvundne verden (5) ;
07:00 ; Time Team (13) ;
08:00 ; Brudstykker af Ruslands historie (1) ;
09:00 ; Et portræt af Putin ;
10:00 ; J. Robert Oppenheimers prøvelser ;
12:50 ; Skjulte dræbere fra Victoriatiden ;
14:00 ; Gådefulde skibsvrag (5) ;
15:00 ; Gådefulde skibsvrag (6) ;
16:00 ; Gådefulde skibsvrag (7) ;
17:00 ; Time Team (1) ;
18:00 ; Kinas oprindelse (2) ;
19:00 ; Støvets hemmeligheder – sæson 2 (4) ;
20:00 ; Brudstykker af Ruslands historie (1) ;
21:00 ; Black Ops (3) ;
22:00 ; Black Ops (4) ;
23:00 ; Samurai Headhunters ;
00:00 ; Ninjaer: Krigere i skyggerne ;
01:00 ; Gådefulde skibsvrag (5) ;
02:00 ; Projekt kernekraft ;
03:00 ; Time Team (13) ;
04:00 ; Balenciaga: Udholdenhed i en flygtig verden ;
Mandag d. 02-06
Ingen Data
Tirsdag d. 03-06
Ingen Data


Sponsored Links

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Google+